baner
fb

Ścieżka powrotu

Kabaretowy wieczór

Piotr Bałtroczyk „Mężczyzna z kijowym peselem”

Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od ”Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny''. I to właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka. Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę, a jest na nadobność wrażliwy, przyznał się kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.

Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, i na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności. Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne; i bałwochwalczy do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują, od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach. I to wszystko jest inspiracją. I tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei.
Posłuchajcie kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka. Zobaczcie, co też mu się przydarzyło, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania. Wszystko jest inspiracją, przydrożne drobiazgi przetwarza Bałtroczyk, w następne epizody swojego życiem pisanego monologu.

Piotr Bałtroczyk „Mężczyzna z kijowym peselem”
Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, 22.04.17, godz. 19.00

Bilety w cenie 45 zł/osoby do nabycia w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu (pn-pt, 7.00-15.00).
Rezerwacja biletów: 32/ 278 08 02, 531 614 667.

Bilety dostępne: ebilet.pl, eventin.pl, bibletynakabarety pl, kupbilecik pl, biletin.pl, bilety.24 pl, Tixel, Sieć Empik, strona internetowa - www.stageproduction.pl.