Artyści opowiadają...

WYSTAWA GRUPY "18 OBSYDIAN" - "SAMI O SOBIE"

"Sami o sobie" to kolejna odsłona trwającego roku obchodów jubileuszu 60. lecia działalności grupy "18 Obsydian". Wystawa obok próby przedstawienia wspólnej  twórczości, jest także konfrontacją odmiennych postaw twórczych malujących artystów. W przedstawianych pracach jest widoczna otwartość na innego człowieka, a także ciekawość świata, w którym artysta musi się odnaleźć jako wrażliwa jednostka.
"18 Obsydian", jest jedną z najstarszych grup plastyków amatorów na Śląsku. Od początku swojego istnienia jest ona związana z miastem Zabrze. Skład grupy tworzyli artyści, którzy są uznanymi twórcami na polu plastyki nieprofesjonalnej, wielu z nich to laureaci  wyróżnień i nagród przyznawanych podczas konkursów malarskich. Ich prace znajdują się w kolekcjach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. W historii grupy było wielu twórców, którzy właśnie za sprawą "18 Obsydian" rozpoczynali swoją przygodę ze sztuką, dziś niektórzy z nich to uznani w świecie artyści profesjonalni. Przez 60 lat swojego istnienia grupa organizowała liczne plenery, wyjazdy i wystawy tworząc tym samym nie tylko grup artystyczną ale przede wszystkim grupę prawdziwych przyjaciół.

Wystawa czynna do 2 czerwca. Wstęp wolny.

Organizatorzy: Grupa "18 Obsydian", Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.