25 lat działalności twórczej

Wystawa czynna do 23 kwietnia 2019 r.

Józef Jonik „Zapiski z Zabrza”
25 lat działalności twórczej

Wernisaż: 20 lutego 2019 r., godz. 17.00

Galeria MOK – Zabrze, ul. 3 Maja 91a

Józef Jonik – malarz amator, urodzony w Zabrzu. Po ukończeniu szkoły pracował w Hucie Zabrze na stanowisku modelarza, obecnie będąc już na emeryturze z prawdziwą energią i zapałem kontynuuje malowanie.
Swoją pasję artystyczną rozwijał samodzielnie od najmłodszych lat. Posługuje się głównie akwarelą, stosuje także farby olejne, grafit i kredkę. Prace Artysty dotyczą ogólnie Śląska, niemniej jako pasjonat historii i lokalnej kultury szczególnie upodobał swoje Miasto Zabrze.
W jego twórczości można dojrzeć fascynację architekturą – najczęściej przedstawia ona pałace, ratusze, dworce, osiedla robotnicze, parki, szkoły, obiekty sakralne, kopalnie. Interesują go też ozdobne akcenty architektoniczne, sztukateria.
Swoje prace prezentował na wielu wystawach, podczas różnych wydarzeń istotnych
dla mieszkańców śląskich miast, m.in. w pałacach, szkołach, na dożynkach.
W Galerii MOK będzie można zobaczyć prace o urozmaiconej tematyce, wykonane różnorodnymi technikami, zarówno malarskimi, jak i rzeźbiarskimi.

Wystawa czynna od 20 lutego do 23 kwietnia 2019 r.
Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.
Wstęp wolny.