MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZABRZU

contrast
fb
yt

Ścieżka powrotu

ZAWODY SKATAKlub „Skata” - MOK Guido Zabrze
Klub skata sportowego MOK GUIDO Zabrze jest klubem młodym funkcjonującym pod tą nazwą od 2011 roku. Klub ten przejął tradycje założonego w 2000 roku klubu GUIDO Zabrze, którego siedzibą był Miejski Ośrodek Kultury dawny Dom Kultury Kopalni „Makoszowy”. Z chwilą założenia klub liczył 29 zawodników i biorąc udział w rozgrywkach ligowych co roku awansował do wyższej ligi. Niestety nie utrzymał się w w I lidze i obecnie drużyny MOK GUIDO Zabrze występują w II Lidze, w III Lidze oraz w Lidze Okręgowej. O początku założenia klub prowadził jeden z założycieli kol. Zygmunt Lehmann, natomiast od 01.11. 2011 prezesem klubu jest kol. Bogdan Gierszendorf. Z ilości 7 zawodników w 2011r ilość ich zwiększyła się i obecnie zrzeszonych jest 17 członków w tym jedna kobieta kol. Helena  Żuk i jeden junior kol. Adam Węglicki.

Nasz klub w ostatnich dwóch latach oprócz sukcesów drużynowych:
- w 2012r – 4 miejsce w rozgrywkach Drużynowego Pucharu Okręgu Zabrzańskiego (drużyna w składzie Z. Abramek, Z. Skabowski, D. Jeziorski, J. Zdebel),
- w 2013r – 1 miejsce w rozgrywkach Drużynowego Pucharu Okręgu Zabrzańskiego (drużyna w składzie B. Gierszendorf, P. Klima, R. Drosz, M. Płatnerz),
osiągał także znaczne sukcesy indywidualne:
- w 2012r – kol. R. Drosz został Mistrzem Polski w kategorii seniorów,
– kol. R. Drosz został Mistrzem Okręgu Zabrze, kol. B. Gierszendorf drugim wicemistrzem Okręgu a tuż za podium kol. P. Klima,
- w 2013r – kol. B. Gierszendorf został wicemistrzem Okręgu Zabrze a miejsce 4 zajął kol. kol. R. Drosz.
Zawodnicy MOK GUIDO Zabrze zajmują również czołowe miejsca w turniejach lokalnych. Można śmiało stwierdzić, że młody klub odnosi sukcesy w rozgrywkach Polskiego Związku Skata.
Pomoc dla klubu ze strony Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury, Zarządu miasta pozwala na organizację wielu atrakcyjnych turniejów. Każdego roku w lutym klub organizuje turniej Grand Prix Okręgu Zabrze oraz pierwszą kolejkę II Ligi PZSkat.
Turnieje klubowe MOK GUIDO Zabrze rozgrywane są w każdy wtorek o godz. 16:30 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. 3 Maja 91a – serdecznie zapraszamy.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Klub „Skata” - MOK Guido Zabrze

Klub skata sportowego MOK GUIDO Zabrze jest klubem młodym funkcjonującym pod tą nazwą od 2011 roku. Klub ten przejął tradycje założonego w 2001 roku klubu GUIDO Zabrze, którego siedzibą był Miejski Ośrodek Kultury dawny Dom Kultury Kopalni „Makoszowy”. Z chwilą założenia klub liczył 29 zawodników i biorąc udział w rozgrywkach ligowych co roku awansował do wyższej ligi. Niestety nie utrzymał się w w I lidze i obecnie drużyny MOK GUIDO Zabrze występują w II Lidze, w III Lidze oraz w Lidze Okręgowej. O początku założenia klub prowadził jeden z założycieli kol. Zygmunt Lehmann, natomiast od 01.11. 2011 prezesem klubu jest kol. Bogdan Gierszendorf. Z ilości 7 zawodników w 2011r ilość ich zwiększyła się i obecnie zrzeszonych jest 17 członków w tym jedna kobieta kol. Helena Żuk i jeden junior kol. Adam Węglicki.

Nasz klub w ostatnich dwóch latach oprócz sukcesów drużynowych:

- w 2012r – 4 miejsce w rozgrywkach Drużynowego Pucharu Okręgu Zabrzańskiego (drużyna w składzie Z. Abramek, Z. Skabowski, D. Jeziorski, J. Zdebel),

- w 2013r – 1 miejsce w rozgrywkach Drużynowego Pucharu Okręgu Zabrzańskiego (drużyna w składzie B. Gierszendorf, P. Klima, R. Drosz, M. Płatnerz),

osiągał także znaczne sukcesy indywidualne:

- w 2012r – kol. R. Drosz został Mistrzem Polski w kategorii seniorów,

- kol. R. Drosz został Mistrzem Okręgu Zabrze, kol. B. Gierszendorf drugim wicemistrzem Okręgu a tuż za podium kol. P. Klima,

- w 2013r – kol. B. Gierszendorf został wicemistrzem Okręgu Zabrze a miejsce 4 zajął kol. kol. R. Drosz.

Zawodnicy MOK GUIDO Zabrze zajmują również czołowe miejsca w turniejach lokalnych. Można śmiało stwierdzić, że młody klub odnosi sukcesy w rozgrywkach Polskiego Związku Skata.

Pomoc dla klubu ze strony Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury, Zarządu miasta pozwala na organizację wielu atrakcyjnych turniejów. Każdego roku w lutym klub organizuje turniej Grand Prix Okręgu Zabrze oraz pierwszą kolejkę II Ligi PZSkat.

Turnieje klubowe MOK GUIDO Zabrze rozgrywane są w każdy wtorek o godz. 1630 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. 3 Maja 91a – serdecznie zapraszamy.

Drukuj PDF