Wystawa "Życie jest świętością"

WYSTAWA "ŻYCIE JEST ŚWIĘTOŚCIĄ"

Wystawa fotograficzna składa się z 20 prac podopiecznych schroniska dla bezdomnych mężczyzn, prowadzonego przez Koło Zabrzańskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Zabrzu. Inspiracje do powstania fotografii stanowiły losy osób bezdomnych ściśle powiązane z określonymi osobami, przestrzenią, doświadczeniem szerokiego spectrum często niezidentyfikowanych uczuć, emocji. Celem wystawy jest przede wszystkim ponowna readaptacja społeczna odbiorców pomocy, skupiająca się również na zwalczaniu stereotypów osądzających osoby bezdomne w kategorii ludzi zbędnych, pomijając złożoność problemu nie tyle materialnego braku schronienia co mentalnego osamotnienia.

Wystawa stanowi część projektu "Przełamać barierę – aktywizacja i integracja społeczna osób bezdomnych z zaburzeniami psychicznymi" finansowany ze środków MPiPS (program „Oparcie Społeczne dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi”).

Wstęp wolny.

Organizatorzy: Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Zabrzu, Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu