Wystawa infrastruktura kopalni

WYSTAWA „INFRASTRUKTURA KOPALNI”

Wspólna wystawa  artystów z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, artystów zabrzańskiej grupy "18 Obsydian" oraz artystów niezrzeszonych. Pomysłodawcami pleneru byli Jerzy Pałac oraz Waldemar Szuman ze związku zawodowego "Przeróbka" działającego na terenie KWK Bielszowice. Uczestnicy pleneru mieli okazję zwiedzać kopalnię od środka, co zaowocowało ciekawymi fotografiami, a także pracami malarskimi. W ten sposób udało się stworzyć zestaw prac tworzony przez amatorów i profesjonalistów, ludzi pracujących w kopalni, pochodzących ze Śląska, oraz osoby, które na Śląsk zostały zaproszone i w pewien sposób oczarowane jego industrialnym urokiem.

Na wystawie można zobaczyć fotografię, grafikę komputerową, malarstwo oraz grafikę warsztatową. Prezentowane prace odwołują się bezpośrednio do kopalni ale także do jej otoczenia zabytków techniki i familoków.

Wystawa czynna do stycznia 2016 roku. Wstęp wolny

Organizatorzy: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Grupa "18 Obsydian", Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.

Link do filmu -  przygotowania do wystawy w MOK