baner
fb

Ścieżka powrotu

Galeria MOK zaprasza we wrześniu

 

WERONIKA OKOŃ
„Ku wolności”
rzeźba / płaskorzeźba / malarstwo / rysunek

Wernisaż: 10 września 2018 r., godz. 17.00
Galeria MOK – Zabrze, ul. 3 Maja 91a

Urodziła się w 1972 r. na Śląsku. Studia plastyczne ukończyła w Krakowie na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego. Od stycznia 2015 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków - Okręg Gliwicko-Zabrzański.

Związana z pedagogiką specjalną - ukończyła studia podyplomowe o kierunku: oligofrenopedagogika i kształcenie zintegrowane. Pracowała z niepełnosprawną intelektualnie młodzieżą, jak również z ludźmi w starszym wieku. Zajmuje się także konserwacją mebli oraz sztuką pozłotniczą, jednak jej głównym zainteresowaniem są rzeźba i płaskorzeźba, jak i rysunek i malarstwo.

Towarzysząca od lat przestrzeń sztuki jest dla Weroniki Okoń źródłem refleksji i kontemplacji, zadumy nad przemijaniem i zachwytem nad ulotnością piękna stworzonego cudowną dłonią Stwórcy. Biały brystol stał się powiernikiem najskrytszych uczuć i emocji.
Na czystą kartkę papieru przelewa cała gamę emocji zmieniających się jak gra światła na liściach drzew.

W Galerii MOK zostaną zaprezentowane rzeźby i płaskorzeźby, zarówno w brązie, jak i wykonane z żywicy epoksydowej, rysunki oraz malarstwo.

Wystawa czynna od 10 września do 12 października.
Wstęp wolny.