Afera po ślōnsku

spektakl teatralny

13 października, godz. 18.00
Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, ul. 3 Maja 91a

Reprezentacja aktorów Teatru dla Dorosłych jest niczym reprezentacja Islandii w piłce nożnej. Są wśród nich nauczycielki, emerytowani górnicy, właścicielki salonu kosmetycznego i fryzjerskiego, policjant, reprezentanci firm samochodowych, strażak i studenci. Teatr to ich wielka pasja.

A gdy wszyscy razem spotykają się na scenie, to każde ich przedstawienie cieszy się wielkim powodzeniem i bawi nawet tych najbardziej wybrednych.

Spektakl opowiada o rodzinie Makbecioków, która pojawiła się na Śląsku kilka wieków temu, by pomóc Johnowi Baildonowi stawiać huty i kopalnie.

„Afera Makbecioka”, to „ćmawo gyszichta ō zbrodni, frechownych babach, duchach i przeznaczyniu, kere yntliś nos znojdzie, zouwizou” – tak zaprasza Was Marcin Melon, autor scenariusza, aktorzy oraz  Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.