Galeria MOK wakacyjnie

Wystawa dziecięca
„NA WAKACYJNYM SZLAKU”
Wernisaż: 18 czerwca, godz. 11.00

Czas beztroski, laby, błogiego odpoczynku i czerpania radości z uroków lata.
Szkolny plecak rzucony w kąt na całe dwa miesiące! Co to? Oczywiście WAKACJE!
Kolonie, podróże, spanie pod namiotem, pluskanie się w basenie, jeziorze i morzu. Niekończąca się zabawa
na świeżym powietrzu… A jak ten piękny czas wygląda w innych krajach? O tym będziecie się mogli przekonać odwiedzając Galerię MOK, w której kolejny raz mamy przyjemność zaprezentować prace dzieci z całego świata pochodzące ze zbiorów Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Jest to kontynuacja zeszłorocznej wystawy, cieszącej się ogromnym zainteresowaniem, a pokazującej przyrodę świata.

Ten niezwykle bogaty, zróżnicowany zarówno pod względem tematycznym, jak i technicznym (prace malarskie, rysunki, grafiki) zbiór opisuje uroki letniego wypoczynku, czasu podróży, spotkań i relaksu oczami dzieci pochodzących z różnych zakątków naszej kuli ziemskiej, z krajów, takich jak: Mołdawia, Sri Lanka, Indie,
Rosja, Ukraina.

Wystawa została stworzona specjalnie dla najmłodszych – obrazy zostały powieszone nieco niżej niż zazwyczaj,
co ułatwi jej oglądanie. Zwiedzający będą mogli przekonać się, czy wakacyjny czas jest równie piękny u ich kolegów z innych państw, jak u nich.

Galeria MOK w Zabrzu, ul. 3 Maja 91a
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, tel. 32 278 08 02