Kobieta o kobietach

Halina Matłosz – „KOBIECA NOSTALGIA”

Wernisaż: 2 marca 2020 r., godz. 17.00

Zanurz się w myślach, rozważaniach, przeżyciach kobiet które są bohaterkami obrazów Haliny Matłosz. Dostrzeż wrażliwość, ulotność oraz codzienność. Czy widzisz w nich kogoś bliskiego? Czy dostrzegasz emocje? Kim są dla Ciebie? Swoimi rozważaniami dzieli się z Wami kobieta o kobietach.

Halina Matłosz - urodzona w Zabrzu, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom uzyskała w 1985 roku w pracowniach: prof. Jacka Rykały (malarstwo) oraz prof. Tomasza Jury (projektowanie graficzne). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką. Prace artystki znajdują się w prywatnych zbiorach na terenie Polski, Niemiec, Austrii, Szwecji, Stanów Zjednoczonych i Australii. Brała udział w wielu wystawach w kraju i za granicą, m.in. w wystawach poplenerowych w Gyor i Budapeszcie, ekspozycjach indywidualnych oraz zbiorowych w Łodzi, Tarnowie, Szczecinie czy Gliwicach.
Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza na spotkanie z subtelną sztuką artystki w Galerii MOK.

Galeria MOK w Zabrzu, ul. 3 Maja 91a

Wystawa czynna od 2 marca do 30 kwietnia 2020 r.
Wstęp wolny.