"Ferdydurke" na scenie MOK

Spektakl „FERDYDURKE”
4 marca 2020, godz. 10.00

Living Space Theatre i Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zapraszają na spektakl „Ferdydurke”
w reżyserii Jakuba Margosiaka.

„Ferdydurke” jest to spektakl teatru tańca inspirowany powieścią Witolda Gombrowicza o tym samym tytule,
w której specyficznie przedstawiony przez autora obraz człowieka stał się punktem wyjścia do stworzenia oryginalnych jakości tanecznych i rozwiązań choreograficznych. Dzieło znajduje się na liście lektur szkolnych
w Polsce. Spektakl umożliwia zapoznanie się z formą, jaką jest teatr tańca i skonfrontowanie się z lekturą
w ciekawej formie. W spektaklu występuje szóstka aktorów – tancerzy, absolwentów Akademii Sztuk Teatralnych
w Krakowie – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Muzykę stworzył niemiecki kompozytor Yannick Wandel.
Premiera odbyła się 15 grudnia 2019 roku w Katowice Miasto Ogrodów - Instytucji Kultury im. K. Bochenek.
Za konsultacje dramaturgiczne odpowiedzialny był Wojciech Faruga, reżyser wielu spektakli w teatrach instytucjonalnych, obecnie tworzący spektakl w Teatrze Narodowym w Warszawie.
Spektakl bierze udział w VI edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Organizatorem konkursu jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Living Space Theatre to teatr nomadyczny założony przez absolwentów Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. W pracach łączą aktorstwo z ruchem i tańcem. Skupia się na pracy z ciałem i wyobraźnią, które są silnymi narzędziami w procesie twórczym. Celem stowarzyszenia jest szerzenie sztuki teatru w skali lokalnej
i międzynarodowej. Stowarzyszenie Living Space Theatre istnieje od 2016 roku i współpracowało z artystami
i instytucjami z Polski, USA, Chin, Południowej Korei, Japonii, Belgii, Holandii, Bułgarii i Armenii (organizując warsztaty twórcze skupione wokół sztuki teatru i tańca oraz prezentując spektakle). Prezentujemy spektakle własnego autorstwa - "Kaj Dzias", "Drgania", "Hey, You", "Kształty", "Jezus Maria, Uchodźca!", „Zaraz wracam”, które były wystawiane w kraju i za granicą podczas festiwali i innych wydarzeń.

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, ul. 3 Maja 91a

Bilety: 20 zł/os.
Sprzedaż biletów przed spektaklem.
Wstęp wolny dla nauczycieli i opiekunów.
Rezerwacja miejsc: +48 798 394 054