MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZABRZU

contrast
fb
yt

Ścieżka powrotu

Młodzi artyści w Galerii MOK

Baner promujący wystawę pt.

ZOBACZ WYSTAWĘ ON-LINE

„ART na stART”

wystawa wyróżnionych prac dyplomowych absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu
czynna od 23 lutego 2021 r.

ART na stART, to wystawa wyróżnionych prac dyplomowych ubiegłorocznych absolwentów zabrzańskiego plastyka. W Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu prezentowane są prace 7 uczniów z trzech specjalizacji: Aranżacji wnętrz, Fotografii artystycznej, Projektowania graficznego oraz z Rysunku i malarstwa, które powstawały w ramach aneksów dyplomowych.

Mamy przyjemność zaprezentować młodych, zdolnych i ambitnych twórców, którzy po zakończeniu nauki w Liceum Sztuk Plastycznych stoją na starcie życia zawodowego, dalszej edukacji oraz rozwijania swoich artystycznych pasji. ART na stART to zestaw prac dyplomowych nagrodzonych przez Państwową Komisję Egzaminacyjną, jako prace wyróżniające się, a to tylko część prac dyplomowych z całego rocznika 2019/2020. Rokrocznie absolwentami szkoły w Zabrzu-Kończycach zostaje około 30 specjalistów sztuk plastycznych.

Z powodów epidemiologicznych po raz pierwszy w historii odwołano „Dyplomarium”, czyli wystawę wszystkich prac dyplomowych, tym bardziej jest nam miło zaprezentować choć część z nich.

Na wystawie można zobaczyć szeroki i różnorodny zakres prac. Prezentujemy projekty z aranżacji wnętrz, w których absolwentki Martyna Grzybowska oraz Wiktoria Kudyba pokazują, w jaki sposób kreatywna ingerencja w przestrzeń zmienia nasze otoczenie. Następnie cykle fotograficzne Natalii Gach oraz Mai Walkowiak, a także prace z zakresu projektowania graficznego Zofii Czech, Sebastiana Majchrzyka i Szymona Wacławczyka.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia profili Miejskiego Ośrodka Kultury (TUTAJ) oraz Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu (TUTAJ).

Galeria MOK w Zabrzu, ul. 3 Maja 91a

Organizator: Zespół Szkół nr 18
Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu

Plakat promujący wystawę