Bajki Świata w Kinie ROMA

MAGICZNY KONCERT - BAJKI ŚWIATA
30 maja 2022, godz. 17.30

Kino ROMA, ul. Padlewskiego 4

Niezwykła muzyczna podróż w świat ulubionych bajek. Bohaterowie zejdą z ekranu, by podzielić się najpiękniejszymi i najbardziej znanymi utworami. Poczynając od Stumilowego Lasu, który zwiedzimy w towarzystwie Kubusia Puchatka, wpłyniemy na wielkie wody południowego Pacyfiku pod przywództwem legendarnej Vaiany, by przez chwilę zanurkować z Małą Syrenką w niezmierzonych, morskich głębinach. Następnie wskakując na latający dywan wraz z Aladynem  dolecimy aż do indiańskiej wioski Pocahontas. Nagle Zaplątani na lianie z Tarzanem wylądujemy na gorącej Sawannie, gdzie panuje słynny Król Lew, by potem ochłodzić się w mroźniej Krainie Lodu…

Widowisko pełne kolorowych strojów, baniek mydlanych, śniegu, dymu, śmieszne dialogi, wspólna zabawa, namalują uśmiechy na twarzach młodych widzów. Widowisko przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Koncert ma na celu pobudzić i rozwijać wyobraźnię oraz ciekawość poznawczą dziecka oraz zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym m.in poprzez:

- Uwrażliwianie na przeżycia estetyczne.
- Dostarczanie, za pomocą fragmentów bajek, nowej wiedzy o świecie i o innych ludziach, co pomaga zrozumieć ich postawy i zachowania.
- Uczenie przestrzegania zakazów i bycia dobrym - w bajkach świat jest sprawiedliwy i rządzony według jednoznacznych reguł , szlachetność jest nagradzana.
- Uwrażliwianie na odpowiednie zachowania społeczne poprzez obserwacje zachowań bohaterów bajek.
- Utożsamianie się z ulubionymi bohaterami bajek.
- Odreagowywanie napięć - relaks, odprężenie, zabawa.
- Rozwijanie wrażliwości słuchowej i umiejętności odbierania muzyki.
- Kształcenie zainteresowań muzycznych.
- Ogólne kształtowanie i rozwijanie słuchu muzycznego.
- Rozbudzanie zamiłowań do indywidualnego i zbiorowego muzykowania.
- Wdrażanie do aktywności artystycznej kulturalnego wykorzystania wolnego czasu.

Czas trwania ok. 75 minut

Bilety w cenie 35 zł / os. do nabycia:

- Biletyna

- KupBilecik

Dzieci do lat 2 wchodzą za darmo, miejsce na kolanach opiekuna.

plakat promujący wydarzenie bajki świata, książka, bajkowy zamek