Wystawy 2019

Wernisaż wystawy "Zmalowane Zabrze 2018" - wystawa poplenerowych prac uczniów ZS nr 18 - 7 stycznia
Wernisaż wystawy "Zapiski z Zabrza" - wystawa prac Józefa Jonika - 25 lat działalności twórczej - 20 lutego
Wernisaż wystawy "Ziemskie anioły..." - wystawa grafik i rysunków Lucyny Mykietyn - 26 kwietnia
Wernisaż wystawy "Namaste - znaczy witaj" - międzynarodowa wystawa polsko-indyjska
(India's Art Guild i Grupa 18 Obsydian) - 20 maja
Wernisaż wystawy "Na wakacyjnym szlaku" - wystawa dziecięca - 18 czerwca

Wernisaż wystawy XI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny KREATYWNE ZABRZE - wystawa pokonkursowa - 11 września
Wernisaż wystawy "Śląski trud powstańczy" - wystawa w ramach projektu "100 lat. Powstania Śląskie" - 16 października

"Zmalowane Zabrze 2018" - wystawa poplenerowych prac uczniów ZS nr 18
Wernisaż: 7 stycznia 2019 r.

Zmalowane Zabrze - plakat promujący wystawę malarstwa uczniów ZS nr 18

Kolejny już raz na ulicach i placach Zabrza pojawili się młodzi adepci sztuk plastycznych. Byli to uczniowie zabrzańskich szkół plastycznych – Liceum Plastycznego i Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych z Zespołu Szkół
nr 18, którzy uczestniczyli w piątym już plenerze szkolnym.
Z efektami pracy uczniów można było zapoznać się w gościnnych murach GALERII MOK. Na wystawie przygotowanej przez Zespół Szkół nr 18
i Miejski Ośrodek Kultury zatytułowanej „Zmalowane Zabrze 2018” zaprezentowanych zostało około
40 obrazów będących indywidualną interpretacją otaczającej rzeczywistości.

"Zapiski z Zabrza" - wystawa prac Józefa Jonika - 25 lat działalności twórczej
Wernisaż: 20 lutego 2019 r.

Zapiski z Zabrza - plakat promujący wystawę z okazji 25-lecia działalności twórczej Józefa JonikaJózef Jonik – malarz amator, urodzony w Zabrzu. Po ukończeniu szkoły pracował w Hucie Zabrze na stanowisku modelarza, obecnie będąc już na emeryturze z prawdziwą energią i zapałem kontynuuje malowanie.
Swoją pasję artystyczną rozwijał samodzielnie od najmłodszych lat. Posługuje się głównie akwarelą, stosuje także farby olejne, grafit i kredkę. Prace Artysty dotyczą ogólnie Śląska, niemniej jako pasjonat historii
i lokalnej kultury szczególnie upodobał swoje Miasto Zabrze.

W jego twórczości można dojrzeć fascynację architekturą – najczęściej przedstawia ona pałace, ratusze, dworce, osiedla robotnicze, parki, szkoły, obiekty sakralne, kopalnie. Interesują go też ozdobne akcenty architektoniczne, sztukateria.
Swoje prace prezentował na wielu wystawach, podczas różnych wydarzeń istotnych dla mieszkańców śląskich miast, m.in. w pałacach, szkołach, na dożynkach.
W Galerii MOK można było zobaczyć prace o urozmaiconej tematyce, wykonane różnorodnymi technikami, zarówno malarskimi, jak i rzeźbiarskimi.

"Ziemskie anioły..." - wystawa grafik i rysunków Lucyny Mykietyn
Wernisaż: 26 kwietnia 2019 r.

Ziemskie anioły, kim są? Wiemy, że mieszkają na ziemi, posiadają silne wewnętrzne pragnienie rozprzestrzeniania światła – mądrości, wolności, wiedzy, prawdy, a przede wszystkim miłości. To jedni z najmniej egoistycznych ludzi jakich spotykasz na swojej drodze. Być może intuicyjnie czujesz, że jesteś jednym z nich? Na naszej wystawie ziemskimi aniołami były kobiety, które autorka wystawy Lucyna Mykietyn ukazała w grafice i rysunku.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

"Namaste - znaczy witaj" - międzynarodowa wystawa polsko-indyjska (India's Art Guild i Grupa 18 Obsydian)
Wernisaż: 20 maja 2019 r.