Wystawa malarstwa w DOK Biskupice

baner promujący wystawę z wizerunkiem autora i jego dzieła

WYSTAWA MALARSTWA GRZEGORZA SOBOLEWSKIEGO - “Ludzie”
Wernisaż: 22 września 2023, godz. 18.00

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Grzegorza Sobolewskiego. To kolejna wystawa z cyklu promującego twórczość zabrzańskich artystów, która będzie mieć miejsce w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Zabrzu-Biskupicach.

Grzegorz Sobolewski – absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, muzyk, malarz, żongler; działalność artystyczną rozpoczął w 1995 roku jako współzałożyciel zabrzańskiej formacji Nightly Gale. Przez dziewięć lat związany z cyrkiem ulicznym, między innymi z grupami Yoma oraz Margeritha, z którymi występował w całej Polsce. Obecnie muzykuje w zespołach Obibok i Bladpruf. Od lat zafascynowany też rysunkiem, fotografią, reżyserią i montażem filmów. Jak mówi: „Ludzie to pierwsza wystawa na mojej malarskiej drodze. Tytuł wystawy, jak nietrudno się domyślić, nawiązuje wprost do jej treści. To prace związane z człowiekiem, głównie portrety ludzi znanych, mniej znanych, znajomych i wymyślonych. Człowiek to pejzaż, zależny od pogody, nastroju, relacji między twórcą a obiektem. Portret to próba oddania tej relacji, ale też zabawa światłem, kolorem, kompozycją… W pracach tych eksperymentowałem z technikami i choć prawdopodobnie mają wspólny mianownik, chciałem, by każda była inna, tak jak inny jest każdy człowiek ze swoją unikalną historią.

Wystawa czynna do 20 stycznia 2024 r.

Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Zabrzu-Biskupicach
ul. W. Kossaka 23

plakat promujący wystawę z wizerunkiem artysty i jego pracą