W świecie książek

XII FORUM BIBLIOTEKARZY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W ZABRZU

„Biblioteka przestrzenią do działania" to temat przewodni  tegorocznego Forum. Konferencja skierowana jest do bibliotekarzy, organów prowadzących biblioteki i szkoły,  nauczycieli bibliotekarzy, przedstawicieli samorządów, dyrektorów szkół i bibliotek, wydawców i księgarzy.

Podczas trwania Forum wykłady wygłoszą: prof. zw. dr hab. Jan Malicki – dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach, prof. zw. dr hab. Karol Daniel Kadłubiec – wykładowca uniwersytecki, autor licznych publikacji, dr  Halina Molin – dyrektor Biblioteki Regionalnej w Karwinie, Andrzej Żak – autor  książek fantasy oraz słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży, Joanna Lewandowska – przedstawicielka Wydawnictwa Akapit Press, Katarzyna Herich – nauczycielka bibliotekarz PBW im. Józefa Lompy w Katowicach, Justyna Konieczny – bibliotekarz MBP w Zabrzu, Jolanta Janicka - nauczycielka bibliotekarz PBP RODN "WOM" w Częstochowie.

18 marca 2016, Miejski Ośrodek Kultury, ul. 3 Maja 91a w Zabrzu, godz. 9.30 – 15.00.