Dzień Otwarty w MOK - Bezpieczne Wakacje

DZIEŃ OTWARTY – BEZPIECZNE WAKACJE
15 czerwca 2024 r., godz. 11.00 – 14.00

Dzień Otwarty - Bezpieczne Wakacje w Miejskim Ośrodku Kultury już 15 czerwca!

Już 15 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu (ul. 3 Maja 91a) odbędzie kolejna odsłona Dnia Otwartego, któremu tym razem przyświecać będzie hasło "Bezpieczne Wakacje"!
Impreza odbędzie się w ostatnią sobotę roku szkolnego. Będzie to więc idealna okazja, by pokazać dzieciakom jak bezpiecznie spędzić najbliższe dwa miesiące wakacyjnego wypoczynku!

Impreza rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do godz. 14. Prócz typowych piknikowych atrakcji, czyli dmuchańców, elektrycznych samochodzików dla dzieci, popcornu, kawiarenki i wreszcie atrakcyjnego stanowiska artystycznego, na uczestników czekać będą też strażacy, którzy zaprezentują swój wóz bojowy i wyposażenie, policjanci czy strażnicy miejscy, którzy będą również znakować rowery, by wakacje pozbawione był troski o ich ewentualną kradzież.
Mało tego, będzie można zagrać w gigantyczne szachy, uczestniczyć w pokazie i otwartym treningu Yoshinkan Aikido przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Irimi, czy też dowiedzieć się jak bezpiecznie zachowywać się w obecności psów. Oczywiście nie zabraknie też aspektów kulturalnych, bo o godz. 11.30, 12.30 i 13.30 będzie można zwiedzić także wystawę prac Grzegorza Chudego. I to po ciemku!
Ilość miejsc na zwiedzanie ograniczona! Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 32 278 08 02 lub 531 614 667.

Wstęp na imprezę jest darmowy. Serdecznie zapraszamy!

Program:
11.00 - Prezentacja pojazdu bojowego Państwowej Straży Pożarnej
11.30 - Pokaz Yoshinkan Aikido + otwarty trening
12.15 - Giga-Szachy - Szachowe Starcie Małych Tytanów
13.00 - Bezpieczne Wakacje z Psem - zajęcia z Larą

Pozostałe atrakcje:
- Artystyczne Animacje - malowanie buziek, tworzenie pomponów, szydełkowanie kuleczek do breloków)
- Dmuchańce i elektryczne samochodziki
- Prezentacja wyposażenia i radiowozu Straży Miejskiej
- Znakowanie rowerów
- Prezentacja radiowozu i wyposażenia Policji
- Stanowiska z Popcornem, Balonami i Lodami