Oczami dzieci w Galerii MOK

kolorowy baner z pracami i nazwą wystawy

OCZAMI DZIECI
wystawa wakacyjna
5 lipca 2024 – 6 września 2024

Zapraszamy na wystawę prac dzieci z całego świata, pochodzących ze zbiorów Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Ten niezwykle bogaty, zróżnicowany zarówno pod względem tematycznym, jak i technicznym zbiór ukazuje sztukę widzianą oczami dzieci pochodzących z różnych zakątków naszej kuli ziemskiej, z różnych kontynentów, z krajów tj. Węgry, Słowenia, Rumunia czy odległe Indie, ale odnajdziemy tu również prace naszych młodych rodaków. Wystawa została stworzona specjalnie dla najmłodszych – obrazy będą powieszone nieco niżej niż zazwyczaj, co ułatwi jej oglądanie.
Składa się ona z dwóch części:

NA LUDOWO – to barwna opowieść o kulturze, ludziach, obrzędach zilustrowana przez dzieci
i młodzież. Jest zaproszeniem do podróży – podróży nie tylko w rzadko odwiedzane rejony naszego kontynentu, ale też w głąb europejskiego dziedzictwa.

KOLOR W GRAFICE – w zbiorze większość kolekcji stanowią wielokolorowe prace graficzne pokazujące wysoki poziom warsztatowy dzieci i młodzieży. To wspaniała możliwość zapoznania się z przeróżnymi technikami warsztatowymi, takimi jak linoryt, litografia, serigrafia i inne.

• Wiek uczestników: bez ograniczeń
  • Wstęp wolny.
  • Galeria otwarta: od poniedziałku do piątku, w godz. 7.00 -15.00
    (godziny mogą ulec zmianie)

Galeria MOK
Zabrze, ul. 3 Maja 91a

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: tel. 32 278 08 02 lub 531 614 667.

kolorowy plakat z pracami, nazwą i informacjami o wystawie