Wystawy 2015

Wystawa "Życie i działalność kard.A.Hlonda" 16 wrzesień
Wystawa zbiorowa "Infrastruktura kopalni" 16 listopad
Wystawa poplenerowa "Życie jest świętością" 23 listopad

Wystawa prac uczniów Szkół Plastycznych w Zabrzu.”
23 lutego 2015r.

We wrześniu 2014 roku odbył się plener malarski na terenie miasta Zabrze. Młodzież z wszystkich klas Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych i Liceum Plastycznego można było zobaczyć przy tworzeniu obrazów w malowniczych zakątkach Zabrza.Plener cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Prace malarskie młodych twórców będzie można podziwiać do 31 marca 2015 roku.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

Wystawa grafiki Romana Staraka "Opowieść o Śląsku"
13 kwietnia 2015r.

Wystawa prof. Romana Staraka - artysty grafika, to niezwykła podróż po Górnym Śląsku. Prezentowane prace mistrza zaprezentowane na wystawie przedstawiają nam industrialny krajobraz, sprowadzony do uporządkowanych form czarnych płaszczyzn, pionów i poziomów.

Artysta uprawia rysunek, malarstwo i grafikę warsztatową, jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu gliwicko-zabrzańskiego.
Uczestniczył w wielu wystawach krajowych i zagranicznych wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.: Wielkiej Brytanii, Jugosławii, Brazylii, Włoszech, Francji, Szwecji, Belgii, Meksyku oraz na Węgrzech. Grafiki Romana Staraka znajdują się m.in. w: Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, Muzeum Okręgowym w Bielsku-Białej, Muzeum we Wrocławiu, Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum w Skopie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Brazylii, Muzeum Narodowym w Montrealu.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

"Egzystencjalizm w sztuce młodego pokolenia"
18 maja 2015r.

Artystów biorących udział w wystawie łączy wspólna fascynacja sztuką. Podczas wystawy zostaną ukazane jej różne obszary: grafika, malarstwo, fotografia oraz muzyka. Tematem prac jest egzystencja człowieka, wyrażona w swoisty, subiektywny sposób. Artyści chcą podzielić się swoim spojrzeniem na świat, na egzystowanie w nim oraz pragną ukazać emocje ludzkich wnętrz.
Na wystawie swoje prace i muzyczną interpretację tematu zaprezentują: Bartosz Fatek, Małgorzata Jeniec, Łukasz Kubieniec, Magdalena Przybycień, Anna Puszczewicz-Siodłok, Paweł Siodłok, Franciszek Siwy, Piotr Solorz, Bartłomiej Walisko.

Zespół: SoulCube
Zespół tworzą wrażliwi faceci o drzemiącym wewnętrznie wulkanie, pełnym lawy najrozmaitszych emocji. Ich muzyka to: wilcze wycie do księżyca i prostota, bo jak sami mówią "takie jest prawdziwe życie".
Przez twórczość uwalniają własną duszę, która drzemie w zakamarkach powinności, przyzwoitości i konwenansów. Ich fascynacje muzyczne to z jednej strony energetyzujące Led Zeppelin, z drugiej Andrzej Piaseczny ze swoją wrażliwością. Zespół to dwa bieguny:
wpływ muzyki rock' n' roll w wydaniu akustycznego gitarzysty: Łukasza Kubieńca, ścierający się z  pop w stylu "Piaska", który ujawnia
się w wokalu Piotra Solorza. Wszystko to tworzy nową jakość - mix różnych stylów z domieszką szlachetności, będącej domeną skrzypiec."

Łukasz "Kubi" Kubieniec - ZAWODOWO: pedagog specjalny, PRYWATNIE: mąż Eweliny, tato synka Michałka, Z PASJI: basista, gitarzysta, perkusonalista - autor tekstów i muzyki; w czasach szkoły średniej i studiów związany z kapelami punkowymi i bluesowymi,  na przełomie lat 90-tych i 2 - tysięcznych zaangażowany w muzykę chrześcijańską (zespół "Błękitne renifery"); grający również w śląskich zespołach: rock - folkowym ("Redlin") oraz rock
- progresywnym ("Soon"). Uwielbia Metallicę, Led Zeppelin, starego polskiego rocka, wolność Milesa Davisa, ale nie przejdzie obojętnie obok najnowszej płyty Piasecznego.

Piotr Solorz - ZAWODOWO: muzykoterapeuta, PRYWATNIE: przyjaciel ludzi dobrej woli, Z PASJI: aktor, skrzypek, wokalista; współpracował m. in. z takimi zespołami muzycznymi jak "Friday" oraz "Lokum 3". Do muzyki podchodzi z pasją - ma swoje ulubione kapele, lecz otwarty jest na każdy styl muzyczny. Wszelkie działanie muzyczne i artystyczne przynoszą mu radość i są częścią jego życia.

Nasi partnerzy: