Niebieskie Zabrze

Zapraszamy na wystawę prac plastycznych osób z autyzmem oraz zdjęć reportażowych wykonanych na terenie placówek i instytucji pracujących z osobami dotkniętymi autyzmem.

Wystawa zorganizowana jest w ramach obchodzonego Światowego Dnia Wiedzy nt. Autyzmu. Celem kampanii promującej wydarzenie jest uświadomienie odbiorcom nie tylko istoty autyzmu, ale również wezwanie do przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób dotknie tych tym zaburzeniem oraz ich rodzin.

Kampania społeczna NIEBIESKIE ZABRZE realizowana jest na terenie Zabrza po raz drugi. Patronat honorowy sprawuje Pani Prezydent Małgorzata Mańska-Szulik.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kontakt, Zespół Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu, Państwowa Szkoła Muzyczna w Zabrzu. Współorganizacja: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.
Wystawa potrwa od 30.04.2016. Wstęp wolny.