Wystawa w Galerii MOK

WYSTAWA "JESIEŃ NA JEDWABIU"

Tematem  przewodnim  wystawy jest nawiązanie do jesieni symbolicznie i metaforycznie. Jesień jest tłem i formą kształtującą jedwab, lub pretekstem do podjęcia rozważań na  tematy egzystencjalne, przede wszystkim dotyczące samotności i przemijania. Za pomocą motywu jesieni Artystka zmusza nas, abyśmy się na chwilę zatrzymali  i zadumali nad swoim życiem i pomyśleli, co tak naprawdę jest w nim najważniejsze.

Helena Dzionyk ukończyła wydział Artystyczno-Pedagogiczny Uniwersytetu Śląskiego. W swoim dorobku artystycznym ma setki prac oraz dziesiątki wystaw w kraju i za granicą m.in. w Centrum Kultury Francois Mauriac w Bouliac, Galerii Sztuki – Zamek w Suchej Beskidzkiej czy Pałacu Szustra w Warszawie.

Wystawa czynna do 25 listopada 2016 r. Wstęp bezpłatny.