Zapraszamy na zajęcia z robotyki!

Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu na bezpłatne lekcje pokazowe:

27 marca 2018 r.,

w godzinach:

- 14:00 - 14:45

- 15:00 - 15:45

Zapisy:

tel. 505 116 817

Dzieci będą pracować w trzyosobowych zespołach – zbudują i zaprogramują jednego robota Milo!

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne.

Warsztaty z robotyki dla dzieci:

Zajęcia mają na celu naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć z informatyki i robotyki ale również dostarczenie dziecku świetnej zabawy. Do nauki wykorzystujemy klocki LEGO® Education (najnowsze klocki WeDo 2.0). Warsztaty rozpoczynamy od krótkiego omówienia "robota" (bądź projektu), później przechodzimy do budowy z klocków, a ostatnim etapem jest programowanie przy użyciu laptopa. Dzieci pracują zawsze w grupach dwuosobowych, uczą się pracy zespołowej oraz uzupełniają się wiedzą podczas budowania/programowania. Na każdych z zajęć prowadzony jest inny projekt np. budowa windy, wozu strażackiego lub różnego rodzaju zwierząt. Na jednych zajęciach realizowany jest tylko i wyłącznie jeden robot. Na warsztatach omawiamy mechanizmy jakie sterują robotem oraz poruszamy temat z nim związany (np. system awaryjnego hamowania który jest używany w samochodach).

Warsztaty są podzielone na 3 główne sekcje:

- Projekty wprowadzające - zapoznanie dzieci z klockami,
- Projekty kierowane - projekty, gdzie instrukcja budowy podana jest od A do Z,
- Projekty otwarte - instrukcja jest tylko do fundamentu robota, resztę dzieci budują same.