Dni papieskie

baner wydarzenia

DNI PAPIESKIE
2-8 kwietnia 2021 r.

Tradycyjnie pomiędzy 2 a 8 kwietnia (czyli pomiędzy rocznicą śmierci oraz pogrzebu św. Jana Pawła II) zabrzanie świętować będą kolejną edycję Dni Papieskich. Tym razem – z racji panujących ograniczeń pandemicznych – uroczystości będą odbywały się głównie wirtualnie.

Dni Papieskie rozpoczną się 2 kwietnia o godz. 12.00, kiedy to w oknach Czytelni Ogólnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu zobaczyć będzie można wystawę “A przecież nie cały umieram”, która składa się z wycinków prasy opublikowanej w Polsce po śmierci Papieża Polaka.
Kolejnego dnia, o godz. 17.00, na stronie internetowej www.biblioteka.zabrze.pl pojawi się zbiór wierszy Karola Wojtyły, który będzie doskonałym pomysłem na wielkosobotnią refleksję.
Kolejnym etapem Dni Papieskich będzie występ podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Zabrzu, którzy na łamach profilu facebookowego MBP zaprezentują  kolejny cykl wierszy autorstwa Jana Pawła II. Zaprezentowany zostanie we wtorek (6 kwietnia) o godz. 17.00. Na tym samym profilu i o tej samej godzinie, lecz dzień później –  7 kwietnia – zaprezentowany zostanie recital gitarowy Patryka Filipowicza zatytułowany “Pieśni śpiewane gitarą”.
Zasadnicze obchody Dni Papieskich podsumowane zostaną 8 kwietnia, także na Facebooku MBP Zabrze, kiedy zorganizowany zostanie wieczór poetycki on-line z udziałem uczestników „Warsztatowni literackiej”, zatytułowany “Coś zostaje z dziedzictwa i coś z zapowiedzi”.

To jednak nie koniec uroczystości. Od 14 kwietnia, w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu (ul. 3 Maja 91a), eksponowana będzie wystawa "W drodze do świętości", która będzie dostępna również on-line na YouTubie i Facebooku MOK.

Dni papieskie - plakat wydarzenia