MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZABRZU

contrast
fb
yt

Ścieżka powrotu

Wyrażam siebie kolorami

 

IV Zabrzański Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami
"Wyrażam siebie kolorami"

27 października 2021 r., godz. 10.00 - gala oraz wystawa nagrodzonych prac


Stowarzyszenie „Nasza szkoła - nasz dom” Rodziców, Opiekunów, Przyjaciół Dzieci i Młodzieży przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 40 w Zabrzu jest organizatorem IV Zabrzańskiego Przeglądu Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami. Celem Przeglądu jest popularyzacja sztuki tworzonej przez osoby osób z  niepełnosprawnościami. Impreza jest przedsięwzięciem cyklicznym o zasięgu regionalnym.

Zadanie adresowane jest do 200 osób z różnym rodzajem niepełnosprawności z terenu woj. śląskiego,
do których należą: przedszkolacy, uczniowie szkół specjalnych i integracyjnych, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, pracownicy zakładów aktywności zawodowej, podopieczni fundacji, stowarzyszeń działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami, mieszkańcy domów pomocy społecznej. Zadaniem uczestników IV edycji przeglądu jest wykonanie pracy nt. „Pory roku” techniką dowolną oraz nadesłanie ich na adres Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 40 w Zabrzu, przy ul. Bytomskiej 94. Prace oceniane będą w różnych kategoriach przez niezależne jury, a inspiracją do tworzenia tych dzieł w IV edycji mają być „Pory roku”. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas gali połączonej z wystawą nagrodzonych prac w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu, przy ul. 3 Maja 91a
w dniu 27 października 2021 r.  Pokonkursowa wystawa fotografii nagrodzonych prac będzie również prezentowana na terenie wybranych obiektów kultury w Zabrzu do 19 listopada 2021 r., co pozwoli na dotarcie do znaczącej liczby mieszkańców. Projekt realizowany jest przy udziale środków budżetowych Miasta Zabrze.