Styczniowe warsztaty fotograficzne

fotografia, warsztaty, black&white, kobieta, portret

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE – Siła portretu Black&White
28 stycznia 2022 r., godz. 17.00 – 22.00

Wyjątkowe i autorskie warsztaty z fotografii portretowej w MOK.
Warsztat ten kończy cykl spotkań fotograficznych organizowanych przez prowadzącego w kilku miastach
w 2021 r. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się, jak robić porządne, proste i silne zdjęcia portretowe w studio. Fotografia monochromatyczna doskonale buduje emocje i pozwala skupić się na temacie zdjęcia. Dzięki zastosowaniu oświetlenia studyjnego, uczestnicy będą mogli przekonać się o tym na zajęciach.

Program zajęć:
1. Teoria:
- jak zaplanować sesję?
- współpraca w trakcie sesji z wizażystką, stylistką i modelką
- światło w portrecie
- siła tkwiąca w prostocie i naturalności portretu
2. Wiedza techniczna:
- sprzęt: obiektywy, lampy, modyfikatory światła, akcesoria
- podstawowe ustawienia światła w portrecie i fotografii wizerunkowej
- kadrowanie w portrecie
- jak stworzyć odpowiedni klimat
- jakie tło wykorzystać
- tethering
3. Zajęcia praktyczne:
- sesja studyjna z udziałem profesjonalnej modelki - Aleksandry Dobek
- obróbka zdjęć - na co zwrócić uwagę w portrecie i jak obrabiać zdjęcia black&white
4. Omówienie zdjęć uczestników.

Przed warsztatami uczestnicy są proszeni o przesłanie 5 własnych, zdjęć portretowych w celu oceny przez prowadzącego (adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Co zabrać na zajęcia?
- aparat
- karta pamięci
- ładowarka do baterii aparatu
- obiektyw stałoogniskowy 50-130 mm

Czas trwania:

godz. 17:00 - 22:00

Koszt warsztatów:

Cena kursu: 500 zł
Aby zapisać się na warsztaty, należy opłacić zadatek w wysokości 150 zł.

Więcej informacji i zapisy:

- telefonicznie: 669 000 800 - Robert Hościło

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE – Kobieta malowana światłem
29 stycznia 2022 r., godz. 10.00 – 14.00

Wyjątkowe i autorskie warsztaty fotograficzne w MOK, których tematem przewodnim będzie Kobieta. Zmysłowość, kobiecość i piękno - na tym skupimy podczas warsztatów.
Do dyspozycji uczestników będą dwie profesjonalne modelki. Na zajęciach porozmawiamy
o relacjach z modelką, pozowaniu i współpracy. Postaramy się naturalnym światłem rzeźbić kobiece ciało, by powstały subtelne i zmysłowe kadry. Dowiecie się, jak w prosty sposób można wykonać piękne ujęcia w prostych warunkach studyjnych, przy użyciu światła zastanego oraz światła studyjnego. Wytłumaczymy ustawienia i parametry aparatu, kadrowanie i obróbkę graficzną, a na koniec ocenimy zdjęcia wykonane podczas warsztatów.

Zajęcia poprowadzi Robert Hościło - zawodowy fotograf, na co dzień wykonujący sesje studyjne oraz organizujący wiele warsztatów fotograficznych. Uwielbia podróżować i nurkować w dalekich zakątkach naszego globu. Interesuje się fotografią podróżniczą, podwodną, studyjną i portretem. Współpracował z National Geographic i jest założycielem największej grupy fotograficznej na Śląsku - TRON Śląski Klub Fotograficzny. W Miejskim Ośrodku Kultury prowadzi OKO Klub Fotograficzny MOK Zabrze. Dzięki współpracy z wieloma firmami w branży fotograficznej oraz fotografami, z powodzeniem realizuje się jako organizator imprez, warsztatów, wyjazdów i plenerów fotograficznych w kraju i za granicą. Ceni solidne podstawy, indywidualne podejście do tematu fotograficznego oraz emocje, które autor zdjęcia przekazuje w fotografii.

Program zajęć:

1. Teoria:
    - Jak zaplanować sesję?
    - Współpraca w trakcie sesji z wizażystką, stylistką i modelką.
    - Moje spojrzenie na fotografię buduarową.
    - Siła tkwi w prostocie i naturalności fotografii.
  2. Wiedza techniczna:
    - Sprzęt: obiektywy, lampy, modyfikatory światła, blendy, akcesoria.
    - Podstawowe ustawienia światła w fotografii.
    - Kadrowanie.
    - Jak stworzyć odpowiedni klimat?
  3. Zajęcia praktyczne:
    - Sesja z udziałem dwóch modelek.
  4. Fotografia sensualna z użyciem światła sztucznego na tle rozkładanym.
  5. Na czym należy się skupić w postprodukcji fotografii kobiecej - retusz.
  6. Omówienie zdjęć uczestników warsztatów.

Warsztaty przeznaczone są jedynie dla 6 osób / fotografów o każdym stopniu zaawansowania.

Przed warsztatami uczestnicy są proszeni o przesłanie 5 własnych, zdjęć wizerunkowych w celu oceny przez prowadzącego (adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Co zabrać na zajęcia?
- aparat
- karta pamięci
- ładowarka do baterii aparatu

Czas trwania:

godz. 17:00 - 22:00

Koszt warsztatów:

Cena kursu: 550 zł
Aby zapisać się na warsztaty, należy opłacić zadatek w wysokości 150 zł.

Więcej informacji i zapisy:

- telefonicznie: 669 000 800 - Robert Hościło

*Istnieje możliwość połączenia dwóch warsztatów („Siła portretu Black&White” – 28 stycznia 2022 r. oraz „Kobieta malowana światłem” – 29 stycznia 2022 r.) w atrakcyjnej cenie 900 zł.