MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZABRZU

contrast
fb
yt

Ścieżka powrotu

Wystawa nagrodzonych rysunków

25 międzynarodowy festiwal rysowania, kredki, ołówki, baner

25. Międzynarodowy Festiwal Rysowania w Zabrzu - wernisaż
21 października 2022r., godz. 11.00

21 października w Galerii MOK w Zabrzu, o godzinie 11.00, odbędzie się wernisaż wystawy prac powstałych podczas 25. Międzynarodowego Festiwalu Rysowania połączony z wręczeniem nagród i katalogów z reprodukcjami prac laureatów. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i gratulujemy zwycięzcom!

Festiwal ma charakter konkursu, którego odbiorcy mogli skonfrontować własne umiejętności i ekspresję tworzenia z innymi uczestnikami wydarzenia, mierząc się z tematem 25. Międzynarodowego Festiwalu Rysowania, który brzmiał: "100 odcieni Zabrza". Powstałe prace festiwalowe zostały ocenione przez Jury 25. MFR: prof. Piotra Kossakowskiego, prof. Macieja Linttnera, prof. Andrzeja Labuza oraz prof. Jakuba Adamka. Zestaw wybranych prac tworzy zróżnicowany pod względem formy, wrażliwości oraz techniki zbiór rysunków prezentowanych w Galerii MOK w Zabrzu.

Organizatorem Festiwalu jest Liceum Sztuk Plastycznych przy Zespole Szkół nr 18 w Zabrzu, Urząd Miejski w Zabrzu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Galeria MOK w Zabrzu
ul. 3 Maja 91a

Wstęp wolny.

plakat, 25. międzynarodowy festiwal rysowania, kredki, ołówki