MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W ZABRZU

contrast
fb
yt

Ścieżka powrotu

Malarstwo i grafika cyfrowa Beaty Wąsowskiej w Galerii MOK

BEATA WĄSOWSKA – „ZWIĄZKI ORGANICZNE”
wystawa malarstwa i grafik cyfrowych
Wernisaż: 13 marca 2023 r., godz. 17.00

Zapraszamy na wystawę malarstwa i grafik cyfrowych Beaty Wąsowskiej do Galerii MOK.

„Jej pole gry w malowanie uczuć rozpina się w przestrzeni blejtramu, lecz krosna malarskie tylko wstępnie zaznaczają punkty węzłowe ucieczki od chaosu ku porządkowi malarskiego dyskursu. Dyskursu - z kim? Z czym? Przecież spogląda raczej rzadko, bez wielkiej chęci, w znajome wszystkim, oswojone miejsca. Woli raczej sygnalizować – cienką kreską obwodzącą niewyraźne postaci, zderzeniem wielokolorowych płaszczyzn – że stale jest w ruchu, ze jej droga to bezskuteczne otwarcie na nieprzeczuwalne jeszcze światy. Tyle ich przecież pozostało do zrobienia. Aha, jeszcze jedno. Beata Wąsowska jest dobrą malarką.”

Tadeusz Lewandowski

Beata Wąsowska studiowała na Akademii Sztuk w Krakowie, na Wydziale Grafiki
w Katowicach, w pracowniach malarstwa prof. Jerzego Dudy-Gracza oraz prof. Marka Bieniasza oraz projektowanie graficzne książki w pracowni prof. Adama Romaniuka. Dyplom uzyskała w 1985 roku, natomiast w 1986 Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. W 2016 roku ukończyła studia podyplomowe „Historia sztuki, perspektywa społeczna i polityczna” w Colegium Civitas w Warszawie.

Uprawia malarstwo sztalugowe, digrafię, projektowanie graficzne. Animuje projekty artystyczne,
pisze i uczy. Zrealizowała ponad kilkadziesiąt malarskich wystaw indywidualnych. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Była gościem krajowych i międzynarodowych plenerów malarskich. Jest darczyńcą wielu fundacji i aukcji malarstwa. min.: Aukcja Polskiej Sztuki w Nowym Jorku, „Godula Hope”, „Bliźniemu swemu…”. Juror w konkursach plastycznych. Zainicjowała i zrealizowała projekt artystyczny Akcja Sztuki, współtworzyła projekt Zielona Oś 2.0. Jej prace znajdują się w zbiorach instytucji, muzeów oraz osób prywatnych w kraju i za granicą.

Strona internetowa Beaty Wąsowskiej: www.beatawasowska.pl

Z okazji Dnia Kobiet podczas wernisażu na gości czekać będą niespodzianki.


Wstęp wolny.
Wystawa czynna do 31 maja br.


Galeria MOK w Zabrzu
ul. 3 Maja 91a

plakat promujący wystawę twórczości Beaty Wąsowskiej