Zabrze naturalnie - wystawa uczniów Liceum Sztuk Plastycznych

ZABRZE NATURALNIE
wystawa malarskich prac uczniów zabrzańskiej szkoły plastycznej

WERNISAŻ: 22 stycznia 2024 r., godz. 17.00

Niezależnie od miejsca zamieszkania i kultury ludziom bardziej podoba się naturalne otoczenie, niż zmienione przez człowieka. Dlatego tworząc miejskie przestrzenie staramy się zachowywać naturalną roślinność i aranżować obszary zielone dostępne dla wszystkich.

Zabrze to przykład miasta, w którym natura i infrastruktura, przeplatając się, wzajemnie stanowią symbiozę.

U progu jesieni uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych wraz z opiekunami wyruszyli w plener, by tworzyć obrazy traktujące o relacji człowiek-natura na przykładzie przestrzeni miejskiej miasta Zabrze.

Młodzi artyści poszukiwali inspiracji i malarskich wyzwań w punktach, takich jak: Miejski Ogród Botaniczny, Plac Wolności, Kwartał Sztuki, Park Miejski oraz skwer przy pomniku Zbigniewa Religii, a swoją obecnością w plenerze dostarczali przechodniom możliwości kontaktu ze sztuką.

Efektem ich prac są dzieła malarskie prezentowane na wystawie pt. „Zabrze naturalnie” w Galerii MOK, której wernisaż wystawy obędzie się 22 stycznia, o godzinie 17.00.

Wstęp wolny.
Wystawa czynna do 4 marca br.

Galerii MOK w Zabrzu
ul. 3 Maja 91A

Organizator: Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu
Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu

Godziny otwarcia Galerii MOK*:

Poniedziałek: 7.00-19.00

Wtorek: 7.00 – 19.30

Środa: 7.00 – 19.00

Czwartek: 7.00 – 17.00

Piątek: 7.00 – 15.00

* Godziny otwarcia Galerii MOK mogą ulec zmianie. Przed przybyciem zachęcamy do kontaktu telefonicznego (tel. 32 278 08 02 lub 531 614 667).

niebieski plakat z informacją o wystawie w Galerii MOK