Grzegorz Chudy - "Tam i nazod" - wystawa akwareli w Galerii MOK

GRZEGORZ CHUDY - „TAM I NAZOD” - wystawa akwareli
Wernisaż: 15 maja 2024, godz. 17.30

„Prawdą jest, że najbliższą mi krainą jest Śląsk. Uwielbiam odkrywać i opowiadać obrazami na nowo jego historię. Uwielbiam ją przekształcać. Uwielbiam uwypuklać wydarzenia zapisane w cegłach starych familoków. Uwielbiam wędrówki po moim – magicznym i trochę nieoczywistym Śląsku, ale lubię też od niego… odpocząć.

Raz na jakiś czas przychodzi chwila, w której trzeba ruszyć TAM – poczuć nowe zapachy, spróbować nowych smaków, usłyszeć nowe historie, uchwycić inne światło, dotknąć innej architektury. Podróż TAM wnosi nowe doświadczenia, nowe spojrzenia, zapełnia walizkę z nowymi malarskimi możliwościami i pozwala stworzyć zupełnie nowe obrazy. Dzięki temu cudownie wraca się NAZOD by po krótkim odpoczynku od Śląska wrócić do opowieści o nim z nową energią.

Zapraszam Was na spacer TAM – do Stambułu – miasta kotów, pod meczet-katedrę w Kordobie, do Lizbony, do Wiecznego Miasta, a nawet do Śródziemia. Zapraszam też na spacer NAZOD, tuż za próg Waszego domu na naszym Śląsku”.

Grzegorz Chudy  – urodzony w 1982 roku katowicki malarz-akwarelista. Ilustrator, twórca szlaku katowickich beboków, konferansjer, muzyk, nauczyciel języka polskiego i języka śląskiego dla najmłodszych. Głównym motywem jego twórczości są surrealistyczne wariacje na temat Górnego Śląska, Jednak aby nie zamykać się w świecie familoków, hałd i kopalń często tworzy cykle obrazów związane z jego podróżami. Charakterystycznym podpisem na jego akwarelach jest symboliczny czerwony balonik. Twórczość Grzegorza Chudego przepełniona jest żartem, ironią i satyrycznym spojrzeniem na świat. Jego sztuka, potrafi lekko traktować o sprawach poważnych i poważnie o sprawach lekkich.

Wstęp wolny.

Wystawa czynna do 30 czerwca br.

Galerii MOK w Zabrzu
ul. 3 Maja 91A

Godziny otwarcia Galerii MOK*:

Poniedziałek: 7.00-19.00
Wtorek: 7.00-19.30
Środa: 7.00-19.00
Czwartek: 7.00-17.00
Piątek: 7.00-15.00

* Godziny otwarcia Galerii MOK mogą ulec zmianie. Przed przybyciem zachęcamy do kontaktu telefonicznego (tel. 32 278 08 02 lub 531 614 667).

obraz akwarelowy z Wieżą Ciśnień i czerwoną planetą